Со повеќе годишна традиција, уште од 1997, сместени во самото срце на прекрасното Крушево, познати по доброто вино и прекрасната храна збогатена со крушевски специјалитети, пред Вас е неповторливо гурманско искуство. Пицерија Скар е најпознатиот ресторан во Крушево. Уживајте во разните предјадења, даски, пици, разни крушевски специјалитети и десерти.

„Пита Скар“ е едно од најуникатните специјалитети во пицеријата. Се подготвува со 3 видови на месо, заедно со кашкавал и босилек. Јадењето се служи за четири или повеќе лица и изобилува со најразлични вкусови кои ќе направат да ви стане омилено јадење.

Работното време на Пицерија Скар:
Понеделник – четврток: 09:00 – 00:00
Петок – сабота: 09:00 – 01:00
Недела: 09:00-00:00

Може да направите и онлајн нарачка, и истата да ја добиете на вашата адреса, а менито е достапно онлајн што ви овозможува брз и лесен начин на избор.

МЕНИ | FACEBOOK | INSTAGRAM

Телефонски броеви за нарачки и резервации:

048/476-602 или 070/252-517

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.