Утревечер е големиот фудбалски спектакл – Европа ќе добие нов фудбалски владетел во битка која ќе биде повеќе од возбудлива! Во големото финале од Лигата на шампионите силите ќе ги одмерат два големи европски гиганти – Реал Мадрид и Ливерпул.

Ајде заедно да го гледаме големото финале и заедно да навиваме, дојдете на организирано следење на финалето од Лигата на шампионите во хотел „Интернационал“ во Охрид со почеток од 21:00 часот.

За 14-та титула шпанскиот гигант ќе се бори утре, кога во Париз ќе се сретне со вицешампионот на Англија, Ливерпул. Наследникот на Челзи на европскиот трон ќе биде познат утре вечер.

Утре сите во хотел „Интернационал“ во Охрид, заедно на отворено да навиваме!

Кој ќе застане на европскиот трон – Реал Мадрид или Ливерпул !?

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.