Во Бакалницата на Котва.МК го имаме „Миа Масло“ на Билјана и Саше Стефаноски од Охрид.

Во нивната палета на производи имаат путер од лешник и ладно цедено масло од лешник. Овие производи имаат корисна намена и даваат големи здравствени придобивки.

Ладното цедено масло од лешник, кое го произведува фамилија Стефаноски го зајакнува имунитетот, ги подобрува фунциите на кардиоваскуларниот систем, ги отстранува токсините од организмот, спречува појава на малигни канцерогени клетки, помага при анемии, помага при хроничен замор и ја зголемува издржливоста, користи за време на раст- за време на формирањето на коските, а исто така го забавува стареењето, како и многу други здравствени придобивки.

Миа маслото од лешник е невообичаено богато со витамини и микроелементи- цинк, магнезиум, калциум, сулфур и фосфор, кои заслужуваат посебно внимание. Од витамините, предност се дава на групата Б. Б2, Б6, Б1. Путерот е 100% лешник без никакви додатоци.

Паковање за маслото и цени: 100 мл. – 300 денари, 200 мл. – 550 денари, 250 мл. – 750 денари, 500 мл. – 1500 денари и 1 литар – 2500 денари.

Паковање за путер: 212 мг – 250 денари.

Само природата создава совршен производ.

Контакт за нарачки: 070 / 249 – 054 и 070 / 331 – 326, како и на [email protected] За сите кои ќе направат онлајн нарачка, истата се испраќа по карго низ целата држава.

Производите на фамилија Стефаноски можете да ги набавите во охридските маркети Тамаро 7 (АСНОМ) во одделот за здрава храна, ВИПС (Ванчо) на кружното кај болницата, како и во хотел „Дрим“ во Струга.

Аптеки: „Галиумфарм“ кај старата автобуска, „Витезда“ во ТЦ Амам и „Уна фарм“ позади минимаркет.

FACEBOOK | INSTAGRAM

Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.