Хотел Интернационал - Охрид

Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
Хотел Интернационал - Охрид
м2: 30
Спални: 34
Бањи: 34
Миленици: Не
Check-in: After 10:00 am
Check-out: Before 12:00 am

Хотел „Интернационал“ располага со 24 двокреветни соби, 3 трокреветни соби, 3 студија и 4 апартмани. Сите соби се комплетно опремени.  Во склоп на хотелот „Интернационал“ работи кафе бар со прекрасна тераса. Тука може да уживате во омилениот пијалак или едноставно да се релаксирате во слободното време.

✅ Wi-Fi
✅ Собна услуга
✅ Бесплатен паркинг
✅ Фен
✅ Опремен тоалет (шампон, сапун, крпи)
✅ Кафуле
✅ Сала за доручек
✅ Клима уред
✅ ТВ

Хотелот „Интернационал“ нуди услуги за сместување по принципот ноќевање со доручек кој се служи во специјализираниот интерен ресторан кој им е на располагање само на гостите кои престојуваат во објектот. Тука секојдневно за доручек во утринските часови се послужува свежо подготвена и разновидна храна, вода, сокови, кафе и други напитоци.

Хотелот „Интернационал“ е идеално место за организација на конгреси, семинари, работилници, тим билдинг средби. За таа цел хотелот располага со модерно опремена Конгресна сала со капацитет за околу 120 лица, на кои на располагање им е комплетниот сервис на хотелот.

Хотелот во пресрет на оваа сезона ги има следните цени:

За периодот од 05.05.2022 до 31.06.2022 цените на собите се:

– двокреветна соба 35€ ноќевање, 43€ (BB).
– трокреветна соба 46€ ноќевање, 58€ (BB).
– студио за две осови 40€ ноќевање, 48€ (BB).
– апартман за 4 особи 69€ ноќевање, 85€ (BB).

Од 01.07.2022 до 31.08.2022 собите ги имаат следниве цени:

– двокреветна соба 46€ ноќевање, 54€ (BB).
– трокреветна соба 58€ ноќевање, 71€ (BB).
– студио за две особи 50€ ноќевање, 58€ (BB).
– апартман за 4 особи 80€ ноќевање, 96€ (BB).

Од 01.09.2022 до 01.12.2022 се следните цени:

– двокреветна соба 35€ ноќевање, 43€ (BB).
– трокреветна соба 46€ ноќевање, 58€ (BB).
– студио за две осови 40€ ноќевање, 48€ (BB).
– апартман за 4 особи 69€ ноќевање, 85€ (BB).

Деца до 6 години престојуваат бесплатно, а од 7 до 12 години се наплаќа 50% од цената.

Работно време: 24/7

Контакт и резервации: +389 75 334 777 и +389 76 288 698 или [email protected]

Локација: ул. „Асном“ 59, Охрид

FACEBOOK | INSTAGRAM  WEB

Location

Sign In

Register

Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.